מוניות באמסטרדם

מוניות באמסטרדם - האומנם הכלי הכי אפקטיבי בעיר?

תוכן עניינים

מוניות באמסטרדם

באמסטרדם, מוניות הן עדיין אמצעי תחבורה מכריע. אין דרך טובה יותר לחקור את השכונות והאטרקציות השונות של העיר מאשר לקפוץ למונית ולתת לנהג לקחת אתכם לסיור ברחבי העיר.

הרעיון של להחזיק רכב משלך באמסטרדם אינו בא בחשבון, שכן מקומות החניה הם נדירים ויקרים. ואם אתה מחפש נסיעה מהירה מהמועדון בשעה 3 בבוקר, הסיכוי קטן שמישהו יהיה זמין שיבוא לאסוף אותך ולהחזיר אותך למקום שלך.

מונית משדה התעופה אמסטרדם לעיר

באופן כללי, הדרך הקלה ביותר להגיע משדה התעופה של אמסטרדם למרכז אמסטרדם היא באמצעות רכבת. אתה יכול לקחת רכבת לאחת התחנות המרכזיות הרבות באמסטרדם ואז לקחת מונית או תחבורה ציבורית משם.

עלות המונית משדה התעופה אמסטרדם לעיר משתנה בהתאם למרחק ולשעה ביום. זה יכול להיות בכל מקום בין € 40-€ 75 תלוי לאן אתה נוסע באמסטרדם.

יש מדי פעם מוניות שיאספו נוסעים בשדה התעופה תמורת מחיר אחיד, שהוא בדרך כלל יקר יותר מהורדת אחת מהרחוב אך נוח אם אינכם רוצים לחכות לאחד בזמן שאתם עייפים או נושאים כבדים ועם מטען.

מחיר מונית בתוך העיר אמסטרדם

מחיר המונית באמסטרדם נקבע על פי מכלול גורמים. אלה כוללים: מרחק הנסיעה, השעה ביום וגודל הרכב וסוגו. המחירים נקבעים על ידי סוכנות ממשלתית בשם Taxicentrale Amsterdam.

מחירי המוניות מחושבים על בסיס שלושה גורמים אלה: מרחק נסיעה, שעה ביום וגודל/סוג הרכב שנבחר. המחיר נקבע על ידי Taxicentrale אמסטרדם.

המחיר הממוצע של מונית בעיר אמסטרדם הוא 2.25 אירו (2.87 דולר) לקילומטר, 1 אירו (1.12 דולר) לכל זמן המתנה של דקה ו -0.32 אירו (0.37 דולר) עבור כל מטען שעולה על 10 קילוגרם (22 פאונד). המחיר יכול להכפיל את עצמו לעתים קרובות כאשר הוא מאוחר בלילה, בשעות העומס או בחגים כמו ערב השנה החדשה.

האם נהוג להשאיר טיפ לנהג מונית באמסטרדם?

התייר הממוצע לא ידע כיצד להתמודד עם התרבות ההולנדית. קשה לדעת אם טיפוס נהוג באמסטרדם. הדרך הטובה ביותר לברר אם טיפ נהוג או לא, פשוט תשאל מישהו שהיה שם בעבר.

אין זה נדיר שתיירים המבקרים באמסטרדם מתבלבלים בנוגע להטלת נהגי מוניות. טיפ יכול להרגיש מיותר בגלל כמה יקר המחיר נראה על המונה. נהג לעולם לא יגיד שזה נהוג, אבל סביר להניח שהם מצפים לאחד כזה.

האם השימוש במוניות באמסטרדם נפוץ?

מוניות משמשות באמסטרדם, אך לא לעתים קרובות כפי שניתן לצפות. בעיר יש מספר אופני תחבורה ציבורית שמביאים אנשים מנקודה א ‘לנקודה ב’ מבלי להסתמך על כל תחבורה אחרת.

זה גם די נפוץ שאנשים משתמשים באוטובוס, בחשמלית או במטרו אם הם גרים קרוב מספיק. אם מישהו צריך ללכת רחוק יותר מהאוטובוסים או החשמליות בעיר יכולים לקחת אותם, אז הם ישתמשו ברכבת או במטוס. לדוגמה, אם מישהו גר בהארלם וצריך להגיע לשדה התעופה סכיפהול (שנמצא מחוץ לאמסטרדם), הוא היה נוסע ברכבת או במטוס. אבל אם מישהו גר קרוב יותר משדה התעופה סכיפהול, סביר יותר שהוא ייקח מונית או אוטובוס כי זה מהיר וזול יותר מאשר לנסוע ברכבת או במטוס.

השימוש במוניות באמסטרדם נפוץ בגלל הזמינות של נהגי מוניות בעלי רישיון לנהוג במוניות.

לסיכומו של עניין

נהגי מונית באמסטרדם אינם נדירים. למעשה, אחת מכל ארבע משרות באמסטרדם היא נהג. יש הרבה סיבות לכך שאנשים בוחרים לנהוג במונית. הרבה מהם עושים את זה כי הם רוצים להרוויח הכנסה נוספת או כי הם רוצים לטייל בעולם ולראות מה יש למדינות אחרות להציע.

מוניות משמשות לעתים קרובות למדי באמסטרדם, אך ישנן כמה מגבלות על המקום שבו ניתן לקחת אותן, כמו גם כמה כללים שצריך לעקוב אחר הנהגים עצמם. על מנת שאמצעי תחבורה זה יפעל כראוי, חייבת להיות שיתוף פעולה רב הן מהנהג והן מהנוסע.

התוכן עזר לך? לחצו לשיתוף לאנשים שיכול לעזור גם להם
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google
Share on pinterest
Share on email